SMART
Lekkie i trwałe rozwiązanie na każdą podróż. 2 lata gwarancji i niezawodność w codziennym użytkowaniu.
SMART-kollektionen – et intelligent valg
SMART-kollektionen består af kufferter lavet af ABS+ plast – let, fleksibel og ridsefast. Det er det bedste forhold mellem kvalitet og pris i Wings24’s sortiment. Hver model er udstyret med 360° drejelige hjul, en kombinationslås og et teleskophåndtag.
Fås i kabinestørrelser (20"), mellemstørrelser (24") og store størrelser (28") samt som sæt. Ideel til lejlighedsvise rejser og city breaks.
-
-
-
Gratis levering -
-
Kabineformat -
-33%EGRET COLLECTION5.0SÆT MED 3 Kufferter WINGS EGRET 2.0 MØRKEBLÅ
349 zł 519,90 złLaveste tidligere pris: 379,00 zł -
Frit om bord -
-40%KabineformatBUNTING COLLECTION5.0Kabinekuffert Wings BUNTING ABS+ 20" DIRTY WHITE
Laveste tidligere pris: 129,90 zł -
-40%Kabineformat -
-30%Kabine størrelse
TERN COLLECTION4.5Mellemstor blød kuffert TERN Wings 24" SORT
189,90 zł 269,90 złLaveste tidligere pris: 269,90 zł -
-
-44%EGRET COLLECTIONSÆT MED 3 WINGS EGRET 2.0-KUFFERTer I CHAMPAGNE-NUANCE
291,14 zł 519,90 złLaveste tidligere pris: 349,00 zł -
-41%Kabine størrelseEGRET COLLECTIONHANDLUGGE WINGS EGRET 2.0 20" YELLOW
99,90 zł 169,90 złLaveste tidligere pris: 169,90 zł -
Kabine størrelse -
-
-20%Frit om bordHARRIER COLLECTION5.0Wings HARRIER rejsetaske kosmetikpung 14" BLÅ
Laveste tidligere pris: 79,90 zł -
-
-
-40% -
-
-50% -
-30%TERN COLLECTION4.1Mellemstor blød kuffert TERN Wings 24" GUL
189,90 zł 269,90 złLaveste tidligere pris: 269,90 zł -
-36%BUNTING COLLECTION5.0Mellemstor kuffert Wings BUNTING ABS+ 24" DIRTY WHITE
139,90 zł 219,90 złLaveste tidligere pris: 149,90 zł -
Kabine størrelse -
-
-20% -
Frit om bord
-
-
-24% -
Gratis levering -
-50% -
-50%PLOVER COLLECTION5.0WINGS PLOVER 24" MELLEMSTOR KUFFERT MØRKEGRÅ
Laveste tidligere pris: 129,90 zł -
Kabineformat -
Gratis levering -
-
Kabine størrelse -
-
-50%PLOVER COLLECTION4.5MELLEMSTOR KUFFERT WINGS PLOVER 24" MØRKEBLÅ
Laveste tidligere pris: 129,90 zł -
-
-
-
-45%PLOVER COLLECTION5.0MELLEMSTOR KUFERT WINGS PLOVER 24" CHAMPAGNE
Laveste tidligere pris: 129,90 zł -
Gratis levering -
-38% -
-39%PEAFOWL COLLECTION5.0Mellemstor kuffert Wings PEAFOWL 24" GUL
139,90 zł 229,90 złLaveste tidligere pris: 229,90 zł -
-
Frit om bord
-
Gratis levering -
Kabineformat -
Kabine størrelse
-
-
-
Kabine størrelse
Senest sete
Du har ikke set på nogen produkter for nylig.
Ofte stillede spørgsmål
Ofte stillede spørgsmål om brug, garanti og mål på vores kufferter.
Walizka z ABS to twardy bagaż wykonany z tworzywa sztucznego akrylonitryl-butadien-styren. Materiał ABS jest lekki, stosunkowo sztywny i odporny na codzienne uszkodzenia, dlatego często wykorzystywany jest w produkcji walizek kabinowych i rejestrowanych.
Walizki z ABS wyróżniają się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, niską wagą oraz dobrą odpornością na zarysowania. To praktyczny wybór dla osób, które szukają trwałej walizki na wakacje, city break czy okazjonalne podróże samolotem.
Tak, walizka z ABS jest wytrzymała na standardowe użytkowanie i dobrze chroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdzi się jako bagaż podręczny oraz rejestrowany przy umiarkowanej częstotliwości podróży.
Walizka z ABS będzie odpowiednia przy regularnych wyjazdach, jednak przy bardzo intensywnym użytkowaniu lepszym wyborem może być policarbon lub polipropylen. ABS to solidne rozwiązanie dla osób podróżujących kilka razy w roku.
Policarbon jest bardziej elastyczny i odporny na pęknięcia niż ABS, dlatego uznawany jest za materiał wyższej klasy. Walizki z ABS są natomiast tańsze i nadal zapewniają dobrą ochronę bagażu, co czyni je popularnym wyborem wśród podróżnych.
"Albatross-kufferten er fantastisk. Den har allerede været på 4 flyrejser uden en eneste ridse. Hurtig levering er et stort plus."
"Hurtig levering og rigtig god kundeservice. Farven er endnu flottere i virkeligheden end på billederne. Kan varmt anbefales!"
"Solid udførelse. Hjulene kører meget stille. Én stjerne mindre på grund af manglen på en lomme foran på denne model."
"Det bedste forhold mellem pris og kvalitet på markedet. Jeg kommer tilbage efter en større størrelse til ferien."
